Twitter Hesap Onaylatma Başvurusu Twitter Mavi Tik

Twitter üzerinde bir süredir hesap onaylatma özelliği başvuru ile oluyordu. Yani başvurusu olumlu olarak değerlendirilen kullanıcılar Twitter’da mavi tike sahip oluyorlardı. Şimdi Twitter’da hesap onaylatma işlemi nasıl yapılır, twitter mavi tik nasıl alınır konusundan bahsedeceğiz.

twitter hesap onaylatma

Twitter Hesap Onaylatma Mavi Tik

Twitter’da hesabınızı doğrulamak için bu adresteki formu ziyaret etmelisiniz ancak Twitter bir süreliğine biriken istekler ve kötüye kullanım sorunları sebebiyle bu işlemi durdurmuş durumda. En kısa zamanda twitter hesap onaylatma formunun tekrar açılması beklenmektedir.

twitter hesap onaylatma nasıl yapılır
Hesap onaylatma formu sayfası

[irp posts=”266″ name=”Twitter’da Çevirmen Rozeti Nasıl Alınır”]

Şimdilik form açıldığı zaman yazılması gerekenlerden bahsedebiliriz. Twitter sizden şunları istemektedir;

  • hesabınızın e-posta ve telefon numarası ile onaylanmış olması
  • profil bilgilerinde bir internet sitesi ve profil fotoğrafı bulunması
  • kim olduğunuzu anlatan net bir biyografi yazmış olmanız
  • sizi anlatan veya sizin hakkınızda bilgiler veren en az iki en fazla beş internet sayfası linki vermeniz (vikipedi sayfanız varsa neredeyse tek başına yeterli olmaktadır.)

twitter mavi tik

Bunları hazırlayıp gönderdiğiniz zaman twitter hesap onaylatma formu tamamlanmış olup hesabınızın doğrulanıp mavi tik alıp almayacağı twitter tarafından değerlendirilecek ve mail yoluyla size iletilecektir. Olumsuz sonuç almanız durumunda üç ay sonra tekrar form doldurabilirsiniz.

3 thoughts on “Twitter Hesap Onaylatma Başvurusu Twitter Mavi Tik

Bir Cevap Yazın