Instagram Mavi Tik Almak İçin Kaç Takipçi Gerekir

En popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram üzerinde taklit edilme ihtimali yüksek popüler kullanıcıların, sahte hesaplardan ayırt edilebilmesi için mavi tik sistemi kullanılmaktadır. Bu sistemin bir diğer adı da doğrulanmış hesaba sahip olmaktır. Mavi tike sahip olmak Instagram üzerinde bir ayrıcalık kazandırmaz ancak profilinize giren kişiler için farklı bir karşılama yöntemi olarak kullanılabilir.

Instagram Mavi Tik Almak ve doğrulanmış hesap kaç para kim yapar

Instagram Mavi Tik Almak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Bazı internet siteleri ve kaynaklarda mavi tik almak için 10.000 takipçi gerektiği bilgisini görebilirsiniz ancak bu doğru değildir. Bu bilginin doğruluğuna bazı kullanıcılar ilk aşamada inanamayabildiği için birkaç hesabı sizler için derledik. Bu hesaplar arasında 1.000 takipçisi bile olmayan doğrulanmış mavi tikli hesaplar bulunmaktadır.

Instagram Mavi Tik Almak İçin Kaç Takipçi Gerekir

Instagram Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır

Instagram’ın bir süre önce getirmiş olduğu doğrulanmış hesap başvurusu sayesinde taklit edilme ihtimali olan popüler bir kişi ya da kurum olduğunuzu düşünüyorsanız siz de mavi tik almak için başvuru yapabilirsiniz. Nasıl yapılacağına aşağıdaki videomuzdan ulaşabilirsiniz. Yazılı olaraksa profil sayfanızın sağından ayarlar sekmesine gelin, profil ayarlarından doğrulama talebi oluştur seçeneğini bulun ve başvuru sayfasına ulaşacaksınız.

Mavi Tik Almak İçin Olması Gerekenler

  • Doğrulanmış bir telefon numarası
  • Açıklayıcı bir profil biyografisi
  • Net bir profil fotoğrafı
  • Doğrulanmış bir e-posta adresi
  • Hesabın gizli olmaması
  • Kimlik veya şirket bilgilerini beyan eden belge
  • Mavi Tik Almanın Ayrıcalıkları Nelerdir

Ne Durumlarda Mavi Tik Görünür

instagram mavi tik ne fark sağlar

Mavi tike sahip olan hesapların profillerinde, yaptığı yorumlarda kullanıcı adlarının yanında, bazı durumlarda profil sayfalarında adlarının yanında ve arama sonuçlarında mavi tik görünür ve bu hesabın gerçekten o kişiye ait olduğunu kanıtlar.

Bir Cevap Yazın