Instagram Hesabın Geçici Olarak Kilitlendi – Olağandışı Hareket Tespit Edildi Çözümü

Instagram’da bazen hiç beklemediğiniz anlarda bile birden hesabınıza erişiminiz kesilip Instagram hesabın geçici olarak kilitlendi uyarısıyla karşılaşabilirsiniz. Bu uyarı çoğu zaman kolaylıkla kurtulabileceğiniz bir durum olsa da bazen doğrulama maili gelmemesi gibi sebeplerden ötürü size zor anlar yaşatabilir.

Instagram Hesabınız Neden Kilitlenmiş Olabilir?

Instagram Hesabınız Neden Kilitlenmiş Olabilir

Instagram’ın hesapları geçici olarak kilitlemesinin çeşitli nedenleri olabilir. Normal şartlarda en yaygın nedenler altta listelenmiş olsa da genellikle güvenlik önlemi sebebiyle, ya da VPN ile giriş yapılması gibi durumlarda hesabınıza başkasının giriş yapmaması için hesabınız geçici olarak kilitlenir;

  • Topluluk Kurallarına Aykırılık: Spam, bot kullanımı, nefret söylemi veya taciz gibi Instagram Topluluk Kurallarına aykırı davranışlarda bulunmak.
  • Şüpheli Faaliyet: Hesabınızdan normal dışı bir şekilde çok fazla paylaşımda bulunulması veya takipçi satın alınması gibi şüpheli faaliyetler.
  • Teknik Sorunlar: Nadir de olsa, Instagram’ın teknik sorunları nedeniyle hesabınız geçici olarak kilitlenmiş olabilir.

Geçici Olarak Kilitlenen Hesap Nasıl Açılır?

Bu sorunu çözmenin oldukça basit birkaç yolu var. Bunları videolu olarak da anlatarak süreci sizin için kolaylaştırmak istedik ama genellikle sorunun çözümü şu şekildedir;

  • Öncelikle hatayı aldığınız Devam Et kısmına tıklamak gerekir.
  • Daha sonra kullanıcılar Güvenlik Kodu Gönder seçeneğine tıklayarak kendi e posta adreslerine kod gelmesini sağlamalıdır.
  • E posta adresine 6 haneli kod geldikten sonra bu kod girilerek hesap kurtarılabilir.

Ancak bu kod her zaman gelmez ve sorunlar yaşanabilir. İşte bu durumda videomuzu izleyerek diğer çözüm yöntemlerine göz atmalısınız.

Destek Formunu Kullanarak Instagram’dan Yardım İstemek

Bu noktada yapabileceğiniz işlemlerden biri de hesabım donduruldu formunu kullanarak sorununuzu Instagram yetkililerine iletebilir ve konuyla ilgili destek isteyebilirsiniz. Destek formu bu linkte bulunabilir; https://www.facebook.com/help/instagram/contact/606967319425038

Hesap Kilidini Açmak İçin Mail Gelmiyor Sorunu Çözümü

Bu konuyu direkt olarak konu alan ve yaşanabilecek tüm ihtimallere değinen videomuzu da aşağıda bulabilirsiniz. Daha önce bu sorunu nasıl yaşayıp çözdüğümüz anlatılmıştır.

Bir Cevap Yazın