TikTok Yayını Açan Fenomen Kadını, Eşi Benzin Döküp Yaktı!

Çin’de canlı yayın sırasında eski kocası tarafından üzerine benzin dökülerek yakılan TikTok fenomeni bir kadın yaşamını yitirdi. Çengdu kentindeki olay 14 Eylül’de meydana geldi. TikTok’un Çin versiyonu Douyin‘de yüz binlerce takipçisi bulunan ve köy hayatı videoları milyonlarca kişi tarafından beğenilen Lamu, boşandığı eşi bir satırla kapıyı kırarak elinde benzin bidonu ile içeri girdiği ve Lamu’yu ateşe verdiği belirtildi.

16 Gün Komada Kaldı

16 Gün Komada Kaldı

Jinçuan polis yetkilileri, vücudunun yüzde 90‘ı yanan Lamu’nun yerel bir hastaneye kaldırıldığını ve buradan da Siçuan’da bir hastaneye nakil edilidiğini bildirdi. 16 gün komada kalan iki çocuk annesi kadının kurtarılamadığı ve 30 Eylül‘de öldüğü açıklandı.

Sürekli Şiddet Görüyordu

Sürekli Şiddet Görüyordu

Lamu eski eşinden sürekli şiddet gördüğünü ve tehditler aldığını aile üyelerine söylüyordu. Buna örnek olarak, iki çocukları olan Lamu ve Tang, Mayıs’ta boşandı. Mahkeme çocuklardan birinin velayetini anneye, diğerinin velayetini de babaya verdi. Ancak habere göre Tang, daha sonra kendisiyle yeniden evlenmezse çocuklardan birini öldüreceğinin tehdidini Lamu’ya söyledi.

İkinci Kez Boşandılar

İkinci Kez Boşandılar

Lamu, Tang’la evlenmeyi kabul etti ancak bir süre sonra evden kaçtı. Tang sonrasında Lamu’nun ailesine fiziksel saldırıda bulundu, bu durumu polise bildiren Lamu’nun ailesi polisinin hiçbir şey yapmadığını söyledi. Daha sonra Lamu ve Tang’ın yeniden boşandığı ve bu kez iki çocuğun velayetinin de anneye geçtiği belirtildi. Polis, Tang’ın 14 Eylül’de kasten insan öldürme şüphesi ile gözaltına alındığını ve soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

Halk İsyanda Bulundu ve Çocuklara Yardım Etti

Halk İsyanda Bulundu ve Çocuklara Yardım Etti

Olay ülkede büyük bir gündem oldu. Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo sitesinde 70 milyon kişi Lamu’nun ölüm haberiyle ilgili paylaşımda bulundu. Yorumlarda, şiddet mağduru kadınların adli sistemde yaşadıkları zorluklara dikkat çekildi ve polis suçlandı. Kadının çocukları için internet üzerinden bir günde bir milyon Yuan (yaklaşık 146 bin dolar) yardım toplandı.

Bir Cevap Yazın