Vergiler Olmasa Playstation 5 Kaç Para Olurdu?

Pek çok oyunseverin merakla beklediği Playstation 5’in Türkiye’ye giriş fiyatı belli oldu. Bu fiyatlamanın ardından kullanıcıların en merak ettiği soru Türkiye’de Playstation 5 kaç para olacak oldu. Amerika’da 399$ ve 499$ olmak üzere iki farklı modelle satılması beklenen Playstation 5, Türkiye’de bazı sebeplerden ötürü daha yüksek bir fiyattan satışa sunulmak zorunda kalacak.

Playstation 5 Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Playstation 5 için belirlenen Türkiye fiyatı tam olarak net olmamakla birlikte gümrük giriş fiyatının 4.000 lira olacağı belli. Yani Playstation 5’in gümrük vergisi, ötv ve kdv ile birlikte satıcı karıyla nakliye masrafı gibi detayları katmadığımızda Türkiye’ye direkt giriş fiyatının 4.000 lira olduğunu söyleyebiliriz. Peki vergiler ne kadar. Vergi uzmanı Ozan Bingöl tarafından hazırlanan tabloya göre vergiler şu şekilde olacak;

playstation 5 türkiye fiyatı ne kadar

Playstation 5’in toplam maliyeti Türkiye’de 4000 lira giriş 4496 lira da vergiler olmak üzere 8496 lira yapıyor ancak bu durum satıcı karı ve diğer masraflar eklenmemiş şekilde olan temel fiyat. Bu şekilde baktığımızda Playstation 5’in Türkiye fiyatının 10.000 liradan biraz daha yüksek olacağını öngörebiliyoruz.

Playstation 5 Almak İçin Acele Etmeli Miyiz?

Playstation 5 Almak İçin Acele Etmeli Miyiz?

Gerçekten oyun tutkunları için Playstation 5 ne kadar fark yaratacak olsa da yeni çıkan oyunlar ve eklentiler uzun bir süre daha eski konsollara da çıkmaya devam edecektir. Yine de Playstation 5’in fiyatının vergilerin, dolar kurunun ve diğer koşulların değişmesinden ötürü yükselme veya düşme ihtimalini göz önünde bulundurduğumuzda bizim tavsiyemiz ilk fırsatta eski konsolunuzu yenilemeniz olacaktır. Ayrıca Playstation’un çıkışı hakkında ayrıntılı bilgiler içeren yazımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın