Netflix Türkiye’de En Çok İzlenen Dizileri Duyurdu

Herkes tarafından beğenilen ve içerik platformu olarak en yüksek üyeye sahip olan Netflix, en çok izlenen dizileri duyurdu. Son zamanların en çok izlenen ve popüler dizilerin arasında yerli yapımların olması şaşırtmadı. Seyircilerin televizyondaki Türk yapımlarının süresinden şikayet edip, Netflix platformundaki yerli yapımlara yönelmesi gözden kaçmadı. İşte Netflix Türkiye’de en çok izlenen diziler sizlerle.

1) Atiye

Listenin ilk sırasında Atiye‘nin olduğunu görüyoruz. Başrolde Beren Saat ve Mehmet Günsur‘un yer aldığı dizinin 10 Eylül 2020’de 2.sezonu yayınlandı ve seyircilerin ilgisini fazlaca gören Atiye, yeni sezonunun yayınlanmasıyla birlikte zirvede yer aldı. Twitter ve ınstagram gibi birçok sosyal medya hesaplarında yayınladığından itibaren fazla ilgi gören ve seyircilerin olumlu izlenimini gören dizi hala yerini koruyor. Dizinin konusu, Atiye ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade bir hayat sürmekteyken, dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişir. Atiye bu gizemli olayın peşinden giderek, o eski tapınakta geçmişini aramaya karar verir.

2) Ratched

18 Eylül 2020’de karşımıza çıkan dizi, büyük bir ilgi görerek listede ikinci sırada yerini aldığını görüyoruz. Yayınlandığı günden beri en çok izlenen yapım 8 bölümle karşımıza çıkıyor. 1947 yılında geçen, psikolojik gerilim dizisi, akıl hastanesinde çalışan gizemli hemşirenin hikayesini konu ediyor. Ratched, Ken Kesey’in 1962 tarihli romanı One Flew Over the Cuckoo’s Nest (Guguk Kuşu) adlı eserinden alınmıştır.

3) Behzat Ç.

Kitlesi sağlam olan ve televizyonda yayınladığı dönemde büyük bir ilgi görmüş olan Behzat Ç. listede üçüncü olarak yer alıyor. Dizinin yayınlanmasının üzerinden on yıl geçmiş olsa da dizinin tutkunları ve sevenleri Netflix’te diziyi yalnız bırakmıyor. Başrolünde Erdal Beşikçioğlu‘nun yer aldığı Ankara polisiyesi dizi, televizyondaki başarısının devamını Netflix’te göstermeye devam ediyor. Diziyi sevenlerin hala YouTube’dan diziyle ilgili herhangi bir parçanın altına birçok yorum yaptıklarını görmek mümkündür.

4) Masal Şatosu

Masal Şatosu: Sihirli Davet, masal diyarına açılan kapının anahtarını bulan genç bir kızın hikayesini konu ediyor. 11 yaşındaki Neşe abisi ve arkadaşları ile güzel bir tatil geçirmektedir. Bir cücenin ortaya çıkmasıyla tatil tamamen değişir. Cücenin bahçeye gizlediği sihirli anahtar, masal diyarının kapısını açmaktadır. Neşe, abisi ve arkadaşları, sihirli anahtar sayesinde unutulmaz bir maceraya atılır.

5) Paramedik

Eylül ayında listeye girip, beşinci sırada konumlanan dizi de Paramedik oldu. Baş karakter olan Angel’ın geçirdiği bir kaza sonucunda, tekerlekli sandalye ile yaşamına devam edecektir. Kendisini bırakıp giden kadına karşı olan intikam ve nefret duygusunu zamanla gösterecektir.

6) Lucifer

Bir zamanların en çok izlenen dizisi olan Lucifer, şimdilerde altıncı sırada yer alıyor. Cehennemin efendisi olan Lucifer, orayı terk eder ve Los Angelas’a yerleşir ancak kardeşi ve babası onu rahat bırakmayacaktır. Beş sezondur izleyiciyle buluşan dizi, kendini sıkmadan ve popülerliğini yitirmeden listede yer almaya devam ediyor. Dizinin IMDB puanı ise 8,2‘dir.

7) Kral Şakir

 Cartoon Network Türkiye’nin ilk Türk ve kendi yapımı çizgi dizisidir. Grafi2000 tarafından yapılan Kral Şakir çocuk izleyecilerinin sayesinde bugün listede yedinci sırada yer buluyor. Netflix’te şu an iki sezonu bulunan çocuk dizisinin konusu bir aslan ailesinin çocuğu olan Şakir’in günlük olayları çerçevesinde geçmektedir. Yaptığı filmlerle de çocuk izleyicilerinin ilgisini gören yapım, şimdi Netflix’te izleyicilerini güldürmeye devam ediyor.

8) Sosyal İkilem

Listede sekizinci sıraya geldiğimizde karşımıza bir belgesel çıkıyor. Her geçen gün daha fazla bağımlısı olduğumuz sosyal ağların tehlikeli olabilecek etkilerini ve insan yaşamını nasıl ele geçirdiğine değinen belgesel, konu üzerinde uzmanların yaptığı araştırmalar ve görüşlerini bize anlatıyor.

9) Jurassic World: Kretase Kampı

Dizi, 18 Eylül 2020 tarihinde Netflix Türkiye tarafından yayınlanan animasyon dizisidir. 8 bölümden oluşan dizide; dinozorlar yüzünden katıldıkları son teknolojilerin bulunduğu macera kampında mahsur kalan altı gencin yaşam mücadelesini anlatıyor. Listemizde dokuzuncu sırada bulunuyor.

10) The Devil All The Time

Listenin son sırasındaki yapım The Devil All The Time oldu. Başrolde Marvel’ın Örümcek Adamı Tom Haaland yer alıyor. Ohio ve Bati Virginia’da bulunan, farklı geçmişlerden gelen tuhaf bir grup insanın hayatı konu ediyor.

BONUS- Prison Break

Yayınlandığı zamandan itibaren en çok ilgi görmüş dizilerin başında gelen Prison Break dizisi, Michael Scofield’ın hapishaneden kaçmayı sağlayacak muhteşem planlarının yer aldığı dizinin serüveni tam 5 sezon boyunca sürmektedir. Aksiyon, gerilim ve dram ağırlıklı dizi sevenlerinin şu an bile en fazla bahsettiği en iyi dizi olarak ifade ettikleri dizilerden biridir. Geçtiğimiz günlerde 6. sezonun geleceği dizinin başrol oyuncusu Dominic Purcell tarafından verildi. Bu muhteşem dizinin 6. sezonun geleceğini de duyduğumuza göre, vakit kaybetmeden ilk 5 sezonu Netflix’ten izleyebilirsiniz.

One thought on “Netflix Türkiye’de En Çok İzlenen Dizileri Duyurdu

Bir Cevap Yazın