İnstagram Hesap Silme

İnstagram son zamanlar en sık kullanılan sosyal ağlardan biri. Bunun yanı sıra İnstagram kullanıcıları bazen hesaplarını dondurmak ya da kalıcı olarak silmek isteyebilirler. Bu işlem oldukça basittir.

İnstagram Kalıcı Hesap Silme

Kalıcı olarak hesabınızı silme işlemini İnstagram uygulaması üzerinden yapmanız mümkün değildir. Öncelikle İnstagram Yardım sayfasında bulunan silme talebi sayfasını ziyaret etmeli ve tarayıcınız üzerinden giriş yapmalısınız.

instagram kalıcı olarak hesap silme

Hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istediğiniz zaman size bunu neden yapmak istediğinizi belirtmenizi isteyen bir form çıkmaktadır. Resimde de “Why are you deleting your account” olarak görünen kısımdır.

instagram kalıcı olarak hesap kapatma

Bu seçenekler arasında,

 • Yeni bir hesap oluşturdum
 • Güvenlik konusunda endişeliyim
 • Çok zaman harcıyorum
 • Takip edecek kişi bulamıyorum
 • Çok reklam bulunuyor
 • Başka bir şey

gibi seçenekler bulunuyor. Son seçenekle kendi sebebinizi de açıklayabilirsiniz. Burada size uygun olan seçeneği işaretlemeniz İnstagram’ın geliştirilmesi ve gelecek güncellemelerin şekillendirilmesi açısından önemlidir.

Devamında İnstagram bunu yapanın gerçekten siz olduğunuzdan emin olmak için şifrenizi tekrar girmenizi isteyecektir. Şifrenizi girdikten sona İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

instagram nasıl kapatılır

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapatma işlemi geri alınamayan bir işlemdir. Lütfen hesabınızı kapatmadan önce bunu göz önünde bulundurun. Eğer hesabınızın kimse tarafından görünmemesini buna karşın istediğiniz zaman hesabınıza ve fotoğraflarınıza erişebilmeyi isterseniz İnstagram hesabınızı dondurmayı deneyin. Bu işlem geçici olarak İnstagram hesabınızı kapatmaya yarar. Böylece ileride pişmanlık duysanız bile geri alma imkanınız bulunacaktır.

Ayrıca konu ile ilgili videomuzu da izleyebilirsiniz.

İnstagram Hesabı Dondurma

İnstagram hesabı dondurma geri alınabilen bir işlemdir ve siz istediğiniz sürece hesabınızın kapalı durmasına yarar. İnstagram hesabınızı dondurduğunuz süre boyunca sizi İnstagram üzerinde takipçileriniz bile görüntüleyemezler. Ta ki uygulamayı kullanarak tekrar giriş yapana kadar. Hesabınızı tekrar kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken mevcut kullanıcı adı ve şifreniz ile tekrar giriş yapmaktadır. Ancak şifrenizi unutmamanız önemli çünkü dondurulmuş hesaplarda şifre sıfırlama özelliği her zaman işe yaramamakta. Bunlara ek olarak dondurulmuş hesabınızı açtığınız zaman bir hafta boyunca hesabınızı tekrar donduramamaktasınız. İnstagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakma özelliğinde başka bir sınır bulunmamaktadır.

Hesabınızı geçici olarak kapatmak için hesabımı düzenle sayfasının en altında bulunan “İnstagram hesabımı geçici olarak devre dışı bırak” butonunu kullanmalısınız.

instagram geçici olarak hesap kapatma

Buradan sonra tıpkı hesabınızı kalıcı olarak kapatma sayfasında olduğu gibi karşınıza bir onay formu gelecektir. Bu onay formu hesabınızı neden dondurmak istediğinizi sorar. Size uygun olanını seçip devam etmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra sizden şifrenizi girerek işlemi onaylamanız istenecektir. Onaydan sonra hesabınız devre dışı bırakılmış olup siz bir daha giriş yapana kadar kimse tarafından görüntülenemeyecektir.

2 thoughts on “İnstagram Hesap Silme

 • 12 Eylül 2019 tarihinde, saat 01:00
  Permalink

  teşekkürler sonunda yapabildim <3

  Yanıtla
 • 15 Aralık 2019 tarihinde, saat 23:22
  Permalink

  ben kalıcı olarak sildim ve çok pişmanım

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın