Öldükten Sonra Facebook Hesabıma Ne Olur

Facebook üzerinde pek çok kullanıcının bazen aklına takılan bir konudur öldükten sonra facebook hesabına ne olacağı. Siz öldükten sonra hesabınıza yakınlarınız da müdahale edebilir, seçtiğiniz bir varis de hesabınızda düzenlemeler yapabilir veya yakın bir akrabanız hesabınızın kapatılmasını talep edebilir.

öldükten sonra facebook hesabıma ne olur

Öldükten Sonra Facebook Hesabıma Ne Olur

Hesabınızın yönetim bölümünde bulunan “Hesabını Yönet” bölümünden kendinize bir varis seçebilir ya da hesabınızın siz öldükten sonra silinmesini talep edebilirsiniz. Hesap varisiniz size gelen arkadaşlık isteklerini yönetebilir (hesabınız anıtlaştırıldıktan sonra yeni isteklere hesabınız kapatılmış olacaktır. Bahsedilen istekler siz ölmeden önce atılan isteklerdir.) ve reddebilir. Profil resminizi değiştirebilir ve yaptığınız paylaşımların bir arşivini indirebilir.

öldükten sonra facebooka ne olur

Ancak facebook, kullanıcı hesap varisiniz bile olsa mesajlarınıza kimsenin erişmesine izin vermemektedir. Kullanıcılar ailenizden bile olsa Facebook şifrenizi talep edemezler. Bu konu hakkında daha geniş bilgi için “Ölen Kişinin Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır”  yazısına göz atabilirsiniz.

[irp posts=”367″ name=”Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma”]

Hesabınızın anıtlaştırılması için herhangi bir kullanıcı talepte bulunabilir. Öldüğünüz kanıtlanınca facebook hesabınız anıtlaştırılmış hesaba dönüşür. Yeni arkadaşlık isteklerine kapatılır, doğum günü veya etkinlik bildirimlerinde görünmez ve duvarınızda paylaşım yapılamaz. Hesap varisinize, onu varis olarak seçtiğinizi bildiren bir bildirim gönderilir.

One thought on “Öldükten Sonra Facebook Hesabıma Ne Olur

Bir Cevap Yazın