Apple’ın Yaptığı Yüz Maskesine İnceleme Videosu Çekildi

Apple dahil tüm şirketler COVID-19’un dünyaya olan etkisinden dolayı evden çalışma, mağazalara sınırlı sayıda müşteri alma gibi önlemler aldılar. Bunun yanı sıra koronanın hayatınızda yarattığı değişiklikler önlemlerle sınırlı kalmadı. En büyük şirketler bile maske modasına uyum sağladı. Bunların içinde bir teknoloji firması olmasından dolayı en dikkat çeken markalardan biri Apple oldu.

Apple’ın Maskesi Kutudan Çıktı

Apple’ın hazırladığı maskeyi YouTube’un ünlü inceleme kanalı Unbox Therapy inceledi, yaklaşık 15 dakika süren videoda maskeye dair tüm detayları öğrenebilmek mümkün. Maskenin en öne çıkan özelliği ise tekrar kullanılabilir olması oldu. Apple’ın her ürününde olduğu gibi maskenin kutusunda da Apple tarafından tasarlandı ve Çin’de üretildi yazısı yer alıyor.

Ürünün kutusundan tek bir maske çıkmadığını ve maskelerin kulaktan değil de kafa arkasından bağlanarak takılabilmesine imkan sağlayan bağlama aparatıyla geldiğini ve iplerinin bunun için yeterli uzunlukta olduğu görülüyor.

Maskeler Satış İçin Üretilmedi

Apple’ın korona önlemleri kapsamında yüz maskelerini ürettiğini ancak maskelerin Apple’ın kendi çalışanları için üretildiğini belirtmekte fayda var. Daha önce gündeme gelen bin dolarlık maske tasarımları ise resmi olmayan, hayranlar tarafından yapılmış görsellere aitti.

Ayrıca maskelerde alışık olmadığımız şekilde Apple’ın yüz maskeleri de seri numarasına sahip. Yani buradan görüyoruz ki Apple maskeyi üretirken klasik prosedürlerinden vazgeçmemiş. Ancak maske için Apple’ın ne kadar tercih edileceği de tartışılır. Siz Apple’ın maskesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın