Tasarımıyla Dikkat Çeken Elektrikli Pickup Modelleri

Son yıllarda özellikle elektirikli araçların popülerlik kazanmasının yanı sıra başta Tesla olmak üzere pek çok iddialı marka yeni tasarımlarla karşımıza çıkıyor. İlginç elektrikli pickuplardan bahsettiğimizde aklımıza ilk gelen model henüz çıkmamasına rağmen zihnimizde yer edinmiş Tesla Cybertruck oluyor ancak elektrikli araçlar sadece Tesla’dan ibaret değil. İşte en dikkat çeken elektrikli pickup modelleri.

Atlis XT

Atlis XT

Atlis XT tasarımının yanı sıra aşırı gücüyle de öne çıkan bir araç. Tek şarj ile 800 km gidebilecek menzile sahip olan Atlis XT 0’dan 100’e 5 saniyede çıkabiliyor. Buna karşın aracın maksimum hızı 200 kilometre.

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck

Listede bulunan en bilinen araç olan Tesla Cybertruck 0’dan 100 kilometre hıza 2.9 saniyede ulaşabilecek olup üç farklı versiyonla satışa sunulacak.

Lordstown Endurance

Lordstown Endurance

General Motors tarafından desteklenen Lordstown 320 kilometreye kadar yol kat edebilecek güce sahip olacak.

Bollinger B1

Tasarımıyla özellikle dikkat çeken modellerden biri olan Bollinger B1, 0’dan 100’e tam olarak 4,5 saniyede ulaşabiliyor.

Nikola Badger

Nikola Badger

Diğer araçlardan farklı olarak hidrojen yakıt ünitesine de sahip olan Nikola Badger uzay çağından gelme tasarımıyla sadece 2,9 saniyede 0 kilometreden 100 kilometre hıza ulaşabilmekle birlikte 965 kilometre menzile sahip olacak.

JMC Tiger EV

JMC Tiger EV

Üretildiği ülke bakımından diğer araçlardan farklı olan JMC Tiger EV bir Çin aracı olmakla birlikte var olan bir modelin elektrikli hali olarak karşımıza çıkıyor.

Workhorse W-15

W-15 de diğer araçlardan farklı bir özelliğe sahip. Bu aracın farkı ise diğerleri gibi tam elektrikli değil de hem elektrik hem benzinli olmak üzere iki farklı motora sahip hibrit bir model olması. Bunun yanı sıra W-15 tam 5,5 saniyede 0’dan 100’e ulaşabiliyor.

Neuron T/One

Neuron T/One

Henüz ayrıntıları hakkında pek bilgi sahibi olmadığımız Neuron T/One, Amerikalı bir model olmakla birlikte büyük bir araç içi yapısına sahip.

Rivian R1T

Rivian R1T en güçlü araçlardan biri olup 645 kilometre menzile sahiptir. Ayrıca hızlı şarj teknolojisi sayesinde 30 dakikada 320 kilometrelik menzile sahip olacak şekilde bataryasını doldurabiliyor.

Kaynak: Log Dergisi

Peki Elektrikli Araçlar Neden Yaygın Değil

Elektrikli araçların sağladığı sessiz sürüş konforu, düşük enerji maliyeti ve çevre dostu emisyonsuz motora sahip olmalarına rağmen neden fosil yakıtlı araçlar kadar yayılmadıklarını incelediğimiz içeriğe de buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın