Bilinmeyen Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Bazen rehberinizde kayıtlı olmayan bir numara sizi arayabilir. Bu durumda bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istemeniz gayet doğaldır. Arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için bazı kullanıcılar numarayı kaydedip Whatsapp‘tan fotoğrafına bakmak gibi yöntemler kullanıyor ancak her zaman işe yaramıyor. Bu yüzden ücretsiz bilinmeyen numaralar servisleri işinize yarayabilir derledik.

Bilinmeyen Numaralar Nasıl Öğrenilir

Bunun birkaç yolu vardır. Bilinmeyen numaraları öğrenmek için telefonumuza indirebileceğimiz bazı uygulamalar göstereceğiz.

1- CIA

bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu öğrenme

En az dört yıldır bizim de kullandığımız bir uygulama olan CIA, hem Android hem iPhone kullanıcıları için numara tanımlama ve engelleme gibi servisler sunuyor. Ayrıca konuyla ilgili hazırlamış olduğumuz videomuza da göz atabilirsiniz.

Google Play – Android Uygulama Bağlantısı

App Store – iPhone Uygulama Bağlantısı (Uygulama mağazadan kaldırıldığı için kendi sitesine yönlendirilmiştir.)

2- Truecaller

numaranın kime ait olduğunu görme

En popüler ücretsiz bilinmeyen numara sorgulama uygulamalarından biri olan Truecaller sizlere pek çok numaranın sahibi gösterebilir. CIA numaranın sahibini bulamadıysa bu uygulamayı deneyerek sorgulamanızı tavsiye ederiz.

Google Play – Uygulama İndirme Bağlantısı

App Store – Uygulama İndirme Bağlantısı

Bu iki uygulama diğer sorgulama programlarının gösterebileceği numaraların neredeyse tamamını kapsamaktadır. Aradığınız numara bu uygulamalar ile karşınıza çıkmıyorsa maalesef ki bulma ihtimaliniz imkansıza yakındır. Hem de ücretli servislerle bile.

Eğer aradığınız şey gerçekten bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu öğrenmek ise bu durumun tek çözümü mahkemeye başvurmaktır. Bu yazıda verilen bilgi arayan numaranın sahibini öğrenmekle ilgilidir. Görünmeyen numarayı göstermek değildir.

One thought on “Bilinmeyen Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Bir Cevap Yazın