Telefon Numarasından İnstagram Hesabı Bulma

Telefon rehberinizde numarası bulunan birinin instagram‘ı hangi kullanıcı adıyla kullandığını görmeniz mümkün. Bu yöntem özellikle takip edilen bir kullanıcının eski kullanıcı adını bulmak için kullanılır. Yani diyelim ki, takip ettiğiniz birisi kullanıcı adını değiştirdi ve yeni kullanıcı adını bilmiyorsunuz. Ancak kim olduğunu bildiğiniz için telefon numarasından sorgulayarak yeni adını görebilirsiniz.

instagram numaradan hesap bulma

Telefon Numarasından İnstagram Bulma

Maalesef ki başka bir sosyal ağ olan Facebook‘ta olduğu gibi kişilerin numarasını arama bölümüne yazdığınızda hemen profilleri karşınıza gelmemektedir. İnstagram üzerinde kullanıcıların profillerini numaralarından bulmak için ayarlarda bulunan rehberimdeki kişileri göster özelliğini kullanmanız gerekmektedir.

telefon numarasından instagram bulma
Ayarlar kısmında bulunan kişiler seçeneğine gelmelisiniz.

Ardından rehberinizde kayıtlı olup İnstagram kullanan kişilerin listesi karşınıza gelecektir.

telefon rehberimdeki instagram

Hangi Hesabın Hangi Numaraya Ait Olduğu Öğrenilebilir mi?

Evet mümkün ancak size bunu İnstagram göstermez. Rehberinizdeki numaraların hepsini silip sadece İnstagram‘daki adını öğrenmek istediğiniz kişinin numarasını bırakabilirsiniz. Bunun için rehber yedeği almanız yararlı olabilir, hem Android hem iPhone için rehber yedeği almayı bu videomuzdan görebilirsiniz.

One thought on “Telefon Numarasından İnstagram Hesabı Bulma

Bir Cevap Yazın