Whatsapp Nasıl Para Kazanıyor (Neden Reklam yok)

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın en tartışılan özelliği uygulamanın içinde herhangi bir reklam bulunmaması veya ücretli bir özelliğinin bulunmamasıdır. Bu durum kullanıcıların aklında Whatsapp nasıl para kazanıyor, bu işi hayrına mı yapıyorlar sorusunun oluşmasına neden oluyor.

Whatsapp Nasıl Para Kazanıyor

Whatsapp Nasıl Para Kazanıyor

Daha önce Whatsapp’ın amacının kullanıcı verilerini Facebook ve İnstagram’a aktarmak bu verileri reklam göstermede kullanmak olduğu gibi iddialar ortaya atılmıştı. İşin aslı tabi ki böyle değil ancak olay verilerimizi satıyor kadar basit bir durum da değil. Bu büyüklükte bir şirketi sadece kullanıcıların verilerine erişmek için ayakta tutmak pek karlı bir iş olmazdı. Şuan birkaç yolla Whatsapp kazanç sağlıyor olsa da ileride bu konuda bir özellik ekleyeceğini de belirtmemiz gerekir.

Whatsapp’ta Neden Reklam Yok

Biliyorsunuz ki Whatsapp’ın şuanki sahibi Facebook ve Facebook satın aldıktan sonra uygulamada onlarca değişiklik yapmıştı. Bu değişikliklerden en önemlisini Whatsapp’a gelen durum yani hikayeler özelliği olarak sayabiliriz. Bu özellik tamamen stratejik bir hamle olup Snapchat’i hedef alıyordu. Aynı şekilde bu özellik İnstagram’a da geldi ve Facebook satın almak isteyip de alamadığı Snapchat’i piyasadan silmeye çalıştı.

Whatsapp'ta Neden Reklam Yok

Daha önce bu kadar bariz olmayan pek çok özellik daha diğer uygulamaları geri plana atmak için uygulamaya eklenmişti yani Whatsapp’ın bir diğer kullanım amacının stratejik hamleleri uygulayabilmek olduğunu söyleyebiliriz.

Whatsapp Gelir Kaynağı Nedir

Bunlara ek olarak Whatsapp’ın direkt olarak para kazandığı bir yol olarak Whatsapp Business uygulaması kullanılmaktadır. Her ne kadar ücretsiz olsa da Business uygulamasının bazı profesyonel araçları ücretli üyelikle kullanılabilmektedir. Yani aslında Whatsapp’ın para kazandığı bir nokta vardır.

Whatsapp Gelir Kaynağı Nedir

Son olarak ise iddialara göre tıpkı İnstagram’da olduğu gibi Whatsapp’ın da ileride hikayelerin arasında reklamlar göstereceğini söylemek mümkün. Eğer bu özellik yayına alınırsa Whatsapp hakkında kullanıcıların kafasını karıştıran bu sorunun cevaplanmış olacağını da söyleyebiliriz.

One thought on “Whatsapp Nasıl Para Kazanıyor (Neden Reklam yok)

Bir Cevap Yazın