Telefonunuzda Bulunması Gereken 15 Eşsiz Uygulama

Artık telefonlarımız hayatımızın bir parçası olmakla birlikte sürekli olarak yeni ve ilginç araçlara ihtiyaç duyabiliyoruz. Bu listemizde telefonda kullanabileceğiniz yeni ayarları keşfetmenizi sağlayacak özelliklerden dil öğrenme uygulamalarına kadar her alandan yeni ve ilginç uygulamalara yer verdik.

1) Universal Copy

Universal Copy, yazı kopyalamaya izin vermeyen mobil uygulamalarda metin bölümünü dilediğinizce almanıza imkan tanıyan ücretsiz bir Android uygulamasıdır. Bunu yapmak için bildirim çubuğunu tamamen aşağı indirin ve durum çubuğunu açın. Düzenle kısmına tıklayın ve en alttan, Universal Copy‘yi, hızlıca erişebileceğiniz bir yere eklemeniz yeterlidir.

2) Snapseed

Snapseed, Google’ın fotoğraf yeteneklerini güçlendirmeyi amaçlayan ve akıllı telefonunuzda veya tabletinizde kullanabileceğiniz güçlü fotoğraf düzenleme filtrelerine sahip ücretsiz bir Google uygulamasıdır. Snapseed, resimlerde canlılığı artırmak veya azaltmak için filtreler sunan bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Ayrıca sürekli Instagram ile kıyaslanmasına rağmen resimler üzerinde oynama ve filtreleme bakımından daha gelişmiş olduğu düşünülmektedir.

telefonda bulunması gereken resim düzenleyici uygulama

3) Timbre

Timbre. Android için çok kullanışlı ses kesme ve düzenleme aracıdır. Sevdiğiniz bir şarkının istediğiniz bölümünü kesmenize ve zil sesi yapmanıza yardımcı olmaktadır. Timbre, ayrıca videoları ses dosyasına dönüştürebilir ve ses dosyalarına birçok düzenleme yapabilmenizi sağlar.

telefonda bulunan müzik düzenleyici uygulama

4) Fenix

Fenix, Twitter’ın androidler için hazırlanmış, birden fazla sayfayı ve konuyu aynı anda okumanızı sağlayacak olan Twitter‘ın resmi uygulaması artık telefonunuzu zorluyorsa tercih edilmesi gereken bir android uygulamasıdır.

Her telefonda olması gereken uygulamalar

5) Autoset

Uygulama komut istemcisi olarak düşünülebilir. Açılış ve kapanış uygulamalarına dayalı olarak WiFi ve Bluetooth gibi şeyleri otomatik olarak kapatıp, açmanızı sağlamaktadır. Ayrıca zaman çizelgeleri ile çalışmaktadır. Oyun açtığınız zaman otomatik olarak hücresel veri kapanır.

Telefonda olması gereken işlevsel uygulama

6) Prisma

Prisma çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebileceğiniz yardımcı bir araç olarak rol oynuyor. Fotoğraflara sanatsal efektler vermesinden dolayı günümüzde oldukça popülerdir. Günümüzde Android ve iOS platformundan kullanılabilen Prisma, şimdilik 36 kadar filtre seçeneğine sahiptir.

Herkesin telefonda olması gereken uygulamalar

7) Soundhound

SoundHound, dinlediğiniz müzikleri keşfedebilen ve popüler müzikleri kolayca bulmanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Müzik yönünün yanı sıra SoundHound’u sesle kontrol ederek, birçok fonksiyonun yerine getirilmesini sağlayabilirsiniz. SoundHound’u kullanmak için bir yerden müziği duymuş olmanıza gerek yok. İsterseniz şarkının hatırladığınız kısmını söyleyerek, SoundHound ile istediğiniz parçaları kolayca bulabilirsiniz.

Telefonda Bulunması Gereken Müzik Programı

8) Signal

Signal, uçtan uca şifrelemeyle mesajlarınızı güvence altına alan ücretsiz bir mesajlaşma uygulamadır. Open Whisper Systems tarafından üretilmiştir. Herkesin kullanabileceği bir uygulamadır. Bu şekilde uzmanlar muhtemel güvenlik açıklarına karşı uygulamanın kodlarını inceleyebiliyor. Hem mesajlar hem çağrılar uçtan uca şifrelendiği için iletişiminizin güvenliğinden emin olabilirsiniz. Mesajlaştığınız kişiye istediğiniz video, görüntü ve ses dosyalarını sorunsuz gönderebilirsiniz.

En güvenli mesajlaşma uygulamaları

9) Duolingo

Duolingo, tüm dünyada İngilizce, Fransızca, Türkçe, Rusça ve hatta Korece, Japonca gibi birçok dili online olarak öğreten ücretsiz uygulamadır. Duolingo’da öğrenme süreci basit içeriklerle başlar. Bu basit içerikleri geçtiğiniz takdirde seviye atlarsınız ve geçmiş olduğunuz seviyeye uygun olarak dersler görmeye başlarsınız. Duolingo’da okuma, yazma, konuşma ve dinleme dahil, bir yabancı dil öğrenmek için gerekli birçok beceriyi geliştirebilirsiniz. Kısa bir zamanınızı ayırıp dili geliştirmenizi sağlar.

Yabancı dil öğrenme uygulamaları ücretsiz

10) Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri, öğrencilerin sosyal yaşamlarından kopmadan bölümleri ve kişisel yönelimleri ile ilgili olan tüm gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayacak olan bir öğrenci dostu uygulamadır. İş, staj, etkinlik ve burs için aranılan haberlere öğrencilerin kolaylıkla ulaşılabileceği bu uygulama kariyer odaklı yapacağınız tüm planlarınız için size yardımcı olacaktır. – İndirmek için tıklayınız.

Telefonda Bulunması Gereken Öğrenci Dostu Uygulama

11) Canva

Canva, ücretsiz bir web tasarım uygulamasıdır. İnfografik, poster, sunum, davetiye, kart, afiş, broşür, reklam ya da sosyal medya gönderileri gibi birçok görseli profesyonel bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olur. İstediğiniz görsel içerikleri hazırlamanıza yardımcı olacak bir grafik tasarım platformudur. Canva uygulamasında hazır temalar sayesinde istediğiniz tasarımları oluşturabilirsiniz.

Telefonda bulunması gereken tasarım Uygulamaları

12) Help Steps

Help Steps uygulaması telefonunuza ücretsiz olarak yüklenebilen bir sağlık uygulamasıdır.  Diğer uygulamalardan farkı ise atılan adımları bağışa çevirmesidir.  Help Steps uygulaması size günlük attığınız adımlarınızı kazanca çevirir ve bu kazanç ile sosyal sorumluluk projelerine bağış yapabilme imkanı sunuyor. Yapacağınız görev size verilen günlük adımları tamamlamaktır. Tamamladığınız takdirde, biriktirdiğiniz Help Steps sayıları ihtiyaç sahibi çocuklara ve sivil toplum örgütlerine gönderilmektedir.

Telefonda bulunması gereken sağlık uygulamaları

13) Speedtest by Ookla

Ookla tarafından oluşturulmuş Speedtest, bağlantı veri hızı ve gecikme gibi İnternet erişim performansı ölçütlerinin ücretsiz analizini sağlayan bir uygulamadır. Speedtest, hız ölçmenin yanı sıra mobil operatörlerin kapsama alanlarını haritada gösterme özelliği bulunmaktadır.

Telefonda bulunması gereken hız ölçme programı

14) Waze

Waze, GPS destekli bir navigasyon uygulamasıdır. Yola çıktığınız zaman bu programı çalıştırdığınızda, program sizin düzenli olarak konumunuz ve hızınız gibi birçok bilgiyi internet üzerinden kendi sunucularına gönderiyor. Böylece haritalar kullanıcılar tarafından oluşturuluyor. Herhangi bir şehirde Waze sayesinde şehrin GPS haritasının oluşmasına katkıda bulunuyorsunuz. Bu sayede diğer kullanıcılar sizin sağladığınız bilgilerden yararlanarak kazasız ve yoğun olmayan yolları keşfederek yolculuk yapabilecekler.

15) Fastpay

Banka müşterisi olmanıza gerek olmadan, para gönderme, ödeme yapma ve indirimlerden yararlanma imkanı sağlayan Fastpay ayrıca dilediğiniz bankaya ait kredi kartınızı kullanabileceğiniz, ATM’den kartsız para çekebileceğiniz, üye iş yerlerinde ödeme yapabileceğiniz bir mobil uygulamadır. Bankaya gitmek yerine mobilden Fastpay sayesinde zaman kazanabilirsiniz.

Telefonda Bulunması Gereken Banka Uygulamaları

Bonus: İnternetsiz Mobil Oyunlar Listesi

Bu kadar faydanın ardından biraz da kafa dağıtmak isterseniz ağırlıklı olarak strateji oyunlarının yer aldığı listemize buradan ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Telefonunuzda Bulunması Gereken 15 Eşsiz Uygulama

Bir Cevap Yazın